ВЕКТОРИ НУКОВОЇ СПІВПРАЦІ

15 вересня 2021 року доктор історичних наук, професор, декан соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк взяла участь у зустрічі з керівництвом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а також, у технічно-організаційному інструктажі з метою надання порад задля технічно ефективного перебігу дистанційних зустрічей.

Карколомний розвиток інформаційного суспільства, чи «суспільства знань» готує чимало змін для суспільства, освіти, науки, культури. Безперечно, гуманітаристика не є осторонь цього, а можливо найчутливіше реагує на ці процеси. Інформація у світі із 60-х років ХХ ст. стала ресурсом; поряд із сільськогосподарською та промисловою продукцією вона перетворюється у предмет масового споживання; інформаційний сектор економіки розвивається швидшими темпами, аніж другі. Послуги та знання стають важливим характеристиками у розвитку суспільства. Інформаційне суспільство дає нагоду змінити економічні технології на інформаційні, формуючи глобальну інформаційну сітку, створюючи нові умови для комунікації та виробничої діяльності. У контексті цих процесів посилюється увага до розроблення методологічних проблем у гуманітарному знанні, зокрема і в документознастві. Ці та інші питання стали предметом обговорення ХІV Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційна освіта та професійно-комунікативні технології ХХІ століття» .

Гарант ОП «Документознавство та інформаційна діяльність» доктор історичних наук, професор, декан соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк взяла участь у роботі конференції, що проводить кафедра інформаційної діяльності та медіа-комунікацій в Одеській політехніці.

Такі наукові заходи є надзвичайно важливі для всіх документознавців! Саме обговорення нагальних питань документознавчої освіти представниками ЗВО всіх регіонів, стейкхолдерами з установ всієї України та країн світу, формують інтелектуальну площадку для пошуку нових орієнтирів, нових векторів розвитку, стратегічних задумів, фіксують зміни на межі ХХ–ХХІ ст. у методології гуманітаристики, що знаходять відображення в тенденції переходу від філософських систем позитивізму до постпозитивізму, від кантіанства до неокантіанства, від модерну до постмодерну.