Модерував зустріч письменник та перекладач Юрій Матевощук. На презентації панувала доброзичлива атмосфера обміну думками, досвідом, спостереженнями.
Анастасія вміло встановила контакт з аудиторією, розказавши кілька історій з власного життя, і зауважила, що дуже любить розповідати усілякі історії, тому не раз називає себе авторкою storytelling. Зустріч відбувалася у форматі питань-відповідей.
Слухачів цікавило:
– початок творчого шляху;
– ідея першої книги;
– жанри творів і чи є обмеження в авторки щодо цього;
– джерело натхнення;
– хейтерські коментарі та ставлення до них;
– поради авторам, які тільки починають писати та багато іншого.
Зауважимо, що письменниця відкрито та доступно розповідала про усе. Твори авторки – про підліткові проблеми, турботи молодого покоління, нерозуміння батьків, дорослих, вчителів, булінг, роль соцмереж у житті сучасних підлітків, як порозумітися з собою. Провокативним було питання “хто хотів би мати мільйон підписників у соцмережах?” Розгорнулася активна дискусія, аналізували, чи добре це, чи ні. Адже це і велика відповідальність, і ризик.
Не залишили байдужою аудиторію буктрейлери до книг. Студентка Дарина Грицко відзначила, що “дуже сподобалося, настільки захопили, що одразу захотілося прочитати книгу”. Наприкінці своєї презентації Настя наголосила, що потрібно говорити про свої проблеми людям, які довкола, намагатися порозумітися і з собою у цьому складному підлітковому віці, і з батьками та іншими дорослими.
Далі слухачі поринули у світ техніки, космосу разом з творами Макса Кідрука. Говорили про новий роман “Темні віки”, роботу над обкладинками книжок, вдосконалення себе, шлях до власної творчості, перші задуми та інше. Зокрема, автор розказав, як починав писати у час, коли не було спокус у вигляді гаджетів, коли вдома була величезна бібліотека , а батько теж був письменником. Про ненудне читання, читання не з примусу, а за бажанням. Треба знайти свою книгу, свого автора. Це можливо тільки шляхом пошуку, розвитку, вдосконалення. Вразив слухачів факт, що при роботі над новим романом Макс Кідрук опрацював близько 20 книг про колонізацію Марсу та космічні подорожі , щоб стати ще кращим у “своїй темі”. Адже без самовдосконалення неможливо витримувати конкуренцію.
Цікавили слухачів і книжкові вподобання письменників, улюблені автори, любов до своєї професії, сучасні тенденції у книговиданні, боротьбі за увагу читача. Адже тепер недостатньо просто написати, видати книгу й очікувати, що одразу куплять. Необхідна реклама, промотури, зустрічі тощо. Зокрема, у книгах Анастасії Нікуліної є QR-коди, яскраві обкладинки, у романах Макса Кідрука – можливість поспілкуватися з персонажем, роль якого виконує чат-бот, і попитати про все. Тобто це книги з так званою доповненою реальністю – нова фішка на сучасному книжковому ринку.
Усі учасники зустрічі залишилися задоволеними, натхненними, збагаченими: автори – новими задумами, слухачі – роздумами.