Сьогодні, 21 лютого у Міжнародний день рідної мови, студенти-бакалаври Соціально-гуманітарного факультету спеціальності Інформаційна, бібліотечна та архівна справа своє заняття з дисципліни «Культура наукової мови» провели в університетській бібліотеці, поєднавши теорію з практикою. Адже здійснити пошук спеціальної літератури, дібрати потрібні джерела інформації до певної теми наукової роботи, опрацювати їх, згрупувати, вибрати з них найпотрібніше і найбільш актуальне не так просто. Крім цього, потрібно ще й правильно використати цитати, оформити їх, зробити посилання і насамкінець укласти список використаних джерел.
Консультантом і помічником нам у цих питаннях стала завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Ганна Анатоліївна Філіповська, яка крок за кроком подала відомості про те, що, згідно із Законом України “Про інформацію”, “джерелами інформації є передбачені або встановлені Законом носії інформації: документи та інші носії інформації, які являють собою матеріальні об’єкти, що зберігають інформацію, а також повідомлення засобів масової інформації, публічні виступи” та інше. Ганна Анатоліївна теж наголосила, що джерела інформації поділяються на друковані та недруковані або змішані та електронні, за ступенем інформації є первинні, вторинні та третинні. Наші документознавці, спираючись на знання з курсу «Бібліографознавство», досить упевнено зверталися із різними запитаннями до п. Філіповської. Зустріч проходила у формі полілогу, що свідчило про обізнаність студентів. Після зустрічі в інформаційно-бібліографічному відділі ознайомилися з виставкою літератури у читальному залі бібліотеки до Міжнародного дня рідної мови, а також з фаховими журналами у галузі документознавства.
Сьогоднішня лекція-зустріч у бібліотеці ЗУНУ ім. Л.О. Каніщенка була результативною і потрібною для майбутніх фахівців у галузі документознавства та інформаційної діяльності.