УКРАЇНЦІ У НІМЕЧЧИНІ: ПРО ІНТЕГРАЦІЮ, ПІДТРИМКУ ТА ВОЛОНТЕРСТВО

Від початку повномасштабного вторгнення Німеччина активно допомагає Україні та тримає двері відкритими для людей, які вимушено покинули свої домівки. Офіційно з 24 лютого понад 890 тис українців попросили тимчасового захисту в Німеччини. Деякі землі вже закриті для реєстрації, а деякі ще продовжують приймати людей. Чималу кількість українців прийняло місто Вольфсбурґ, саме тут перебуває студентка соціально-гуманітарного факультету спеціальності «Журналістика» Тетяна Кульпа. Вона розповість про умови перебування для наших громадян,можливості розвитку, підтримку та діяльність українських волонтерів у Німеччині.

«Вольфсбурґ – містечко у Нижній Саксонії та індустріальний центр машинобудування у Німеччині. Чимало українців через повномасштабне вторгення росії в Україну знайшли прихисток саме тут. Місто всіляко сприяє інтеграції українців, підтримує їх гуманітарно, морально та культурно.

У Вольфсбурзі постійно відбуваються мирні акції та демонстрації на підтримку українців, де проводяться збори коштів та гуманітарної допомоги.

У квітні 2022 року тут пройшла демонстрація «KriegdarfniemalsMittelderPolitiksein» («Війна не повинна бути засобом політки»). Організатори акції, DGB-RegionSon, засудили російське вторгнення в Україну та висловили солідарність українському народу.

У серпні проходила акція із закликом про визволення українських полонених. Головний меседж зібрання: «Ніхто не має забувати, що зараз відбувається в Україні. Не мовчи – скажи ні насильству і тероризму!».

У вересні був організований мирний мітинг у пам’ять про загиблих дітей внаслідок війни в Україні. «Війна забирає найдорожче – дитинство і життя наших дітей. Адже чужих дітей не буває. Тому ми зберемося , щоб вшанувати пам’ять і донести нашу біль, розпач і прохання про всіляку допомогу нашим дітям , які залишилися в Україні і дуже потребують її».

Також пройшла акція «Разом проти війни», до якої долучилися представники різних національностей.

З 11 листопада по 11 грудня у замку Fallersleben пройшла художня виставка об’єднання «Вільна Україна Брауншвейг», де представили фотороботи Володимира Оглобліна та Олени Долженко про місто Харків.

23.12.2022 року на новорічному ярмарку у Вольфсбурзі українці запрошували усіх охочих скуштувати українських страв, купити hand-made вироби, а зібрані кошти були передані благодійному фонду «Конференція Св.Вінцента Де Поля».

А 24 лютого 2023 року, у день річниці повномасштабного вторгнення, українці у Вольфсбурзі та усі небайдужі вшанують пам’ять загиблих у російсько-українській війні. Буде організований збір донатів. Меседж демонстрації: «Перемога залежить від кожного з нас. Тільки разом ми сила!»

Організацією більшості акцій займаються українські волонтери у м. Вольфсбурґ. Лише за перші 10 днів від початку повномасштабного вторгнення волонтерській громаді вдалося відправити 3 вантажівки гуманітарної допомоги у кризові регіони України.

Одним з діючих проєктів у Вольфсбурзі є «Волонтерська ініціатива України» («Freiwillige Ukraine-Initiative») – благодійна ініціатива, яку створила випускниця ЗУНУ Тетяна Овсієнко.

До ініціативи «Freiwillige Ukraine-Initiative» долучено близько 60 волонтерів, але щоразу на допомогу приходять нові люди, саме вимушено переселені українці. Бо неважливо, в якій точці світу ми знаходимося, – спільними зусиллями ми щодня наближаємося до перемоги. Кожен працює на своєму фронті!

Окрім волонтерства, «Freiwillige Ukraine-Initiative» адмініструє телеграм-спільноти, які допомагають українцям адаптуватися у новому місті та загалом у Німеччині.

Загалом Німеччина всіляко сприяє адаптації вимушено переселених осіб. Країна допомагає з пошуком житла та роботи для українців, підтримує їх фінансово, гуманітарно та морально. Ми маємо змогу почерпнути щось корисне, цікаве із німецької культури і натомість поділитися частинкою української. Світ повинен знати про Україну як про сильну, відважну, квітучу, духовно багату країну. Адже ми – «амбасадори нашої держави». Разом до перемоги!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *