Темою чергового заняття для студентів соціально-гуманітарного факультету, які навчаються на освітній програма “Правова журналістика”, стало “Висвітлення судових процесів у ЗМІ”. Його провела запрошена гостя – журналістка Анжела Шова. Вона поділилася власним досвідом такої роботи. Відзначила, що судова журналістика – не надто розвинута, а насправді судових процесів дуже багато, проте не всі висвітлюють у ЗМІ. Обов’язок журналістів – надати справам публічного контролю. І що важливо: стежити за справою до кінця, до вироку.
Говорили про:
- Свободу слова та інформації.
- Громадську мораль і гідність.
- Право на конфіденційність.
- Відповідальність за поширену інформацію.
Студенти повинні усвідомлювати, що, насамперед, журналіст – це особа, яка несе відповідальність за створення новин та матеріалів для засобів масової інформації.
Журналістка наголосила на особливостях підготовки матеріалів про судові справи. Потрібно:- знати свої права. Журналіст має право перебувати у залі суду.
Отже, потрібно мати дозвіл.
– обов’язково взяти коментарі в обох сторін. Для відеосюжету важливо, щоб коментарі були рівноцінні, тому варто пам’ятати про хронометраж.
– вести нотатки, де записувати усі імена, прізвища, дати, деталі.
– об’єктивно висвітлювати. Не зближуватися із жодною стороною процесу.
– описувати доступною та зрозумілою мовою.
Велась плідна дискусія про етику журналіста, що потрібно публікувати у своїх авторських статтях, а що ж, навпаки, краще не поширювати з моральних причин, був корисний інструктаж, звідки брати першоджерела та на яку інформацію звертати свою увагу перед підготовкою до репортажу, інтерв’ю.
Ще одним із важливих обговорюваних питань було про правову підготовку журналіста.
Наприкінці майбутнім журналістам гостя порадила, як краще розвивати свої професійні навички та вміння для успішної кар’єри.