Ця дата є болісною і скорботною для українського народу. Увесь радянський період історії України позначений політичними репресіями. Їх загалом зазнали 10 млн. громадян. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.
Радянська влада завжди намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
Сьогодні ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет. Вона бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті.
Одним із завдань з дисципліни «Книжкова ілюстрація» для студентів другого курсу, спеціальності «Графічний дизайн», кафедри архітектури та дизайну, соціально-гуманітарного факультету, Тернопільського західноукраїнського Національного університету, є створення художньої ілюстрації на історичну тему. Не випадково обираю для завдання саме період сталінських репресій та голодомору 30-50 років. Перед тим як приступити до створення ілюстрацій зачитую студентам спогади очевидців, котрі вижили у тій страшній «мʼясорубці»…
Роботи студентів групи Диз-21.
Керівник: доцент кафедри архітектури та дизайну Вербіцька Ірина.




