В рамках проведення тренінгів з курсу «Геронтопсихологія» студентки групи ПС-41 Жаворонко Юлія, Баранська Соломія та Собчак Анастасія під керівництвом викладача Ятищук Анастасії Анатоліївни провели лекцію з елементами тренінгу для працівників КУ ” Центр надання соціальних послуг” Збаразької міської ради, що надає послуги особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах або належать до вразливих груп населення і потребують допомоги у зв’язку з соціально-економічними проблемами.
Зустріч була спрямована на розширення практичних знань, щодо психологічного супроводу людей літнього віку. Лекція складалася з трьох тематичних блоків, кожен з яких відкривав нові грані розуміння старості як важливого етапу життя.Блок 1. “Фактори, які забезпечують прогрес особистості у старості”
У виступі було окреслено низку чинників, що сприяють особистісному зростанню у старшому віці: активне соціальне життя, пізнавальна діяльність, духовна практика, підтримка родини, відчуття приналежності, теплі стосунки та психологічна стабільність. Особливу увагу було приділено ролі поваги та визнання у збереженні гідності літньої людини.Блок 2. “Ресурси та практики підтримки психологічного благополуччя у зрілому віці”.
Учасники дізналися про важливість щоденних ритуалів, емоційної виразності, ведення щоденника вдячності, залучення до творчих і соціальних активностей. Обговорювалися техніки релаксації, дихальні вправи, арт-терапія, а також способи збереження автономності та відчуття контролю над власним життям. Присутні отримали поради, як створити для підопічних підтримуюче середовище, що надихає на життя.Блок 3. “Мистецтво супроводу: як берегти себе у складних психоемоційних обставинах”
Звернулася до теми професійного вигорання та важливості самозбереження для фахівців, які щодня працюють з людським болем, самотністю й втратою. Поділилися техніками емоційної саморегуляції, вправами на відновлення ресурсів, а також методами профілактики стресу: регулярне фізичне навантаження, підтримуючі розмови в команді, баланс між роботою й відпочинком. Обговорили, як важливо залишатися у контакті з власними емоціями, цінностями та межами, щоб допомога іншим не ставала виснажливою. Дякуємо директору Центру Олександру Володимировичу Рожку за запрошення та сподіваємося на подальшу співпрацю.



