Унікальна борщівська вишивка – це справжнє надбання нашого народу

19 березня 2024 року в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція з міжнародною участю “Борщівська народна вишивка: зв’язок поколінь”, яку відвідали і студенти соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнський національний університет.

Учасники події мали можливість ознайомитися з доповідями, що підтверджують унікальність цієї вишивки, від провідних науковців, митців та діячів культури. Також у рамках заходу були і літературні композиції, тематичні виставки, відеопрезентації, представлення авторських книжок, присвячених вишивці, дефіле в ґорсиках з приватної колекції Віри Матковської, майстер-класи з різних технік борщівської вишивки від майстринь народних художніх промислів. Усі поціновувачі автентичності мали нагоду побачити колекції борщівських сорочок з фонду Тернопільського обласного краєзнавчого музею, Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею, приватної колекції Віри Матковської, етногалереї “Спадок” родини Демкур.