20-21 червня 2024 року, на соціально-гуманітарному факультеті Західноукраїнський національний університет відбулася Друга міжнародна науково-практична конференція “Трансформаційні процеси соціально-гуманітарної освіти сучасної України в умовах війни: виклики, проблеми та перспективи”, яка об’єднала 188 науковців з України, Польщі, Чехії, Словаччини, Австрії, Німеччини та США

Модерували захід професори кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності, декан соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк та заступник декана цього ж факультету Юрій Щербяк. На пленарному засіданні звучали вітальні слова проректора з наукової роботи ЗУНУ проф. Миколи Дивака, генерального консула України в Стамбулі Романа Недільського, начальника Департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА Світлани Байталюк, доктора теології, доцента, декана греко-католицького теологічного факультету Пряшівського університету (Словаччина) Петра Тірпака, доцента кафедри соціальних наук та гуманітарних дисциплін Пряшівського університету о. Юрія Поповича. До роботи конференції також долучився о. доктор Євген Кобильняк, префект Вищої семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого.

Ключові проблеми пленарного засідання – “Ідентичність та стійкість українського суспільства в умовах війни: динаміка, вплив і перспективи”, “Актуальні аспекти підготовки дипломатичних кадрів України в контексті російсько-української війни”, “Нейропедагогічні аспекти розвитку мозку і ранньому дитинстві”,”Європейські технології взаємодії в українському досвіді закладів дошкільної освіти”,”Адаптація учнів-біженців з України до навчального процесу в польських школах”,”Образ матері в польських та українських пареміях”, – порушені у доповідях проф. Тетяни Бевз, дипломанта Людмили Недільської, проф. Ганни Цвєткової, проф. Катерини Крутій, проф. Лілії Ребухи та проф. Ірини Шкіцької викликали жвавий інтерес учасників заходу, а доповідачі отримали багато схвальних відгуків. Плідною була й робота секцій “Соціальні та психологічні аспекти життєдіяльності особистості в умовах суспільної невизначеності”, “Соціокультурні та інформаційні трансформації гуманітарної сфери в період глобальних суспільних викликів”, “Сучасні тенденції розвитку середньої та вищої освіти України в умовах війни : від традицій до інновацій”, “Актуальні проблеми дошкільної і початкової освіти: вітчизняний і зарубіжний інноваційний досвід”.

Цьогорічна конференція має виразне культурне тло – під час її роботи в корпусі соціально-гуманітарного факультету діяла фотовиставка, де були представлені фотографії викладачів факультету в борщівських вишиванках, а завершився захід спільним написанням картини “Маки” у внутрішньому дворику корпусу СГФ.

Організатори конференції висловлюють щиру подяку нашим українським і зарубіжним партнерам, доповідачам і всім, хто долучився до нашого наукового кола! Ваша підтримка й увага до нас дуже цінна! Завжди раді бачити вас у стінах нашого університету!

Детальніше: https://www.wunu.edu.ua/…/26045-druga-mzhnarodna…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *